31.10.2019, Branislav Sarňák

SLOVNAFT CUP – DAC VYRADIL NA PENALTY OBHAJCU, VO ŠTVRŤFINÁLE AJ TRENČÍN A RUŽOMBEROK

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovnaft Cup 2019/20 mal na programe šesť osemfinálových zápasov, v ktorých dvakrát rozhodovali pokutové kopy. V Dunajskej Strede bol úspešnejší domáci DAC v dueli s Trnavou, Ružomberok uspel v penaltovej lotérii v Senici.
image
Zdroj: TASR

Súboje o jarné štvrťfinále odštartovali duely v Trenčíne a v Seredi. V oboch sa zrodili hladké víťazstvá fortunaligistov nad druholigistami. Trenčín sa ujal vedenia do polčasu gólom Roguljica a rovnaký hráč pridal druhý gól aj v úvode druhej časti hry. Na konečných 4:0 zvyšovali Bukari a Skovajsa. V Seredi ma zápas podobný priebeh. V stretnutí s FC Petržalka odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom po góle Hučka, na konečných 3:0 zvyšovali Rorič a Iván.

Pod Tatrami v súboji dvoch druholigových tímov zdolali domáci Popradčania rozdielom triedy lídra II. ligy MFK Dukla Banská Bystrica rozdielom triedy 3:0, dva góly si pripísal na konto Slebodník, v závere poistil výhru Popradčanov Acosta. Vyrovnaný priebeh priniesol zápas pod Zoborom, kde FC Nitra hostil MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Liptáci sa ujali vedenia v 20. min. po góle Bartoša, domáci do polčasu odpovedali gólom z penalty Ristovskiho. Na gól Gatariča po hodine hry odpovedali hostia úspešným zásahom Kotoru a zdalo sa, že zápas rozhodnú až penalty. Nestalo sa tak, štyri minúty pred koncom priklonil misky váh na stranu Nitry gólom Ristovski.

V obidvoch zápasoch fortunaligistov rozhodovali o postupujúcom až pokutové kopy. V Senici sa v dueli s Ružomberkom ujali vedenia po hodine hry domáci gólom Sulleyho, hostia odpovedali gólom na 1:1, úspešným strelcom bol Regáli. V penaltovej lotérii mali viac šťastia hostia (3:4), do štvrťfinále postúpil MFK Ružomberok. Rovnaký penaltový výsledok, ale v prospech domácich, sa zrodil po bezgólovej remíze 0:0 aj v šlágri kola v Dunajskej Strede, kde domáci DAC hostil obhajcu trofeje FC Spartak Trnava. Sedem a pol tisícová návšteva gól v riadnom čase nevidela (0:0), dramatický priebeh šlágra osemfinále podčiarklo rozuzlenie v podobe pokutových kopov.