SLOVNAFT CUP: SKALIČAN MARTIN NAGY STRÁVIL V RUŽOMBERKU VYŠE 11 ROKOV: O MOTIVÁCIU MÁM POSTARANÉ
Autor: KFC Komárno
Zdroj: FB/KFC Komárno
09.10.2018, Peter Cuninka

SLOVNAFT CUP: SKALIČAN MARTIN NAGY STRÁVIL V RUŽOMBERKU VYŠE 11 ROKOV: O MOTIVÁCIU MÁM POSTARANÉ

09.10.2018, Peter Cuninka
Ondrej Hercegh, zdroj: mfkskalica.sk

V pätnástich rokoch si ho Ružomberčania zobrali z Holíča do svojho košiara. Cez dorastenecké výbery sa tam prepracoval až do prvého tímu, za ktorý stihol odohrať 153 ligových zápasov, pričom v niektorých z nich si na svoj rukáv natiahol aj kapitánsku pásku. Reč je o Martinovi Nagyovi, ktorý bude tentoraz na opačnej strane barikády. V drese Skalice sa pokúsi vyradiť svoj bývalý klub z pohárovej súťaže.

image
Autor: KFC Komárno
Zdroj: FB/KFC Komárno

"Do Ružomberka som sa dostal v mladom veku. Nebolo to úplne ľahké, postupne som si zvykol na nové prostredie. Napokon to vypálilo veľmi dobre, odohral som tam šesť sezón za áčko. Vždy sa tam budem rád vracať, či už na dovolenku, alebo na návštevu k známym. Bolo to pekné obdobie," vrátil sa 28-ročný futbalista spomienkami do minulosti.

Pod Čebraťom strávil tento rodák z Popudinských Močidlian dlhých jedenásť a pol roka. Preto bude mať pred stredajším pohárovým stretnutím netradičné pocity. "Bude to iné, ale do každého zápasu idem naplno, netreba to brať nejako špeciálne, aby som nebol premotivovaný. Samozrejme, ľudia mi pripomínajú, že idem hrať prakticky proti svojim. Bol som v kontakte aj s obrancom Dominom Kružliakom, ten nastúpil minulý týždeň prvý raz po zranení kolena v základnej zostave Ružomberka, povedal mi, že sa na mňa teší."

image
Autor: SFZ

"Pripravujeme sa ako na každý iný zápas. Všetci však vnímame, že privítame súpera z najvyššej súťaže, takže o motiváciu máme postarané. Tešíme sa. Príde mužstvo, ktoré je momentálne štvrté v ligovej tabuľke a hrá v dobrej fazóne. Keďže je cez víkend reprezentačná prestávka, asi dorazí v plnej sile. Budeme ho chcieť minimálne potrápiť a môže z toho byť aj postup," srší dobrá nálada zo spoľahlivého stredopoliara.

Zverenci trénera Davida Holoubka okúsili vo Fortuna lige chuť prehry naposledy ešte koncom augusta. Na čo si budeme musieť dať podľa Nagya špeciálny pozor? "Sú na tom dobre kombinačne, taktiež v defenzíve, keďže dostali v lige najmenej gólov. Majú dobrý prechod do útoku, krídelníci Gal Andrezly a Erik Daniel sú nebezpeční, technickí hráči."

Súperovi máme čo vracať, keďže sme sa s ním stretli v pohári aj vlani. Napriek dobrému výkonu sme mu vtedy podľahli 0:1. Oveľa lepšie spomienky máme na náš premiérový zápas v najvyššej súťaži. Ten sme odohrali práve proti Ružomberku, ktorý sme zdolali 3:1. Dobre sa naň pamätá aj Martin Nagy. Nastúpil totiž v oranžovom drese.

Súboj 4. kola Slovnaft Cupu: MFK Skalica – MFK Ružomberok je na programe 10. októbra 2018, o 18:00 hod. Priamy prenos z tohto duelu môžete sledovať na Futbalnet TVTU!

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk
Prečítané: 199x