SLOVNAFT CUP: TRÉNER ŽILINY JAROSLAV KENTOŠ: PROTI SEREDI OČAKÁVAM ŤAŽKÝ ZÁPAS, V KTOROM ALE CHCEME POSTÚPIŤ
Autor: MŠK Žilina
Zdroj: FB/MŠK Žilina
05.11.2018, Peter Cuninka

SLOVNAFT CUP: TRÉNER ŽILINY JAROSLAV KENTOŠ: PROTI SEREDI OČAKÁVAM ŤAŽKÝ ZÁPAS, V KTOROM ALE CHCEME POSTÚPIŤ

05.11.2018, Peter Cuninka
FUTBALNET/PETER CUNINKA

Utorok o 17:00 hod. je na programe dohrávka osemfinále Slovnaft Cupu 2018/19 medzi MŠK Žilina a ŠKF iClinic Sereď. "Šošoni" postupovali tohtoročným Slovenským pohárom cez Slovenské Ďarmoty (4. liga), Krásno nad Kysucou (3. liga) a druholigový 1. FC Tatran Prešov. Pre Žilinčanov bude pohárový súboj proti Seredi druhou tohtosezónnou vzájomnou konfrontáciou, augustový fortunaligový duel skončil víťazstvom MŠK (2:1d). Hostia zo Serede majú aktuálne výbornú fazónu, v posledných troch ligových stretnutiach získali sedem bodov, keď porazili Ružomberok (3:1), remizovali so Senicou (0:0) a naposledy zdolali AS Trenčín (3:1).

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

Kouč MŠK Žilina Jaroslav Kentoš sa so svojimi zverencami prebojoval do osemfinále Slovnaft Cupu cez tímy, ktoré boli z nižších líg. Teraz Žilinčanov čaká fortunaligista zo Serede, pre "šošonov" to bude domáca premiéra v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu. "Predtým to boli výhry z kategórie "povinných", ku ktorým však chalani pristúpili zodpovedne, čoho výsledkom boli postupy. Náš prístup ostáva rovnaký aj pre utorkom, hoci už pôjde o nášho priameho konkurenta z Fortuna ligy. Sme radi, že sa aj v pohári predstavíme konečne doma, čo bude našou výhodou," povedal pre klubový web kormidelník MŠK Žilina. Súčasný lodivod Žilinčanov sa stretával so Sereďou ešte v druhej lige, víťaznú skúsenosť už má aj z augustového ligového duelu. "Posledné stretnutia odohrali naozaj kvalitne, sú príjemným prekvapením ligy a majú celkovo dobrú výkonnosť, preto očakávam ťažký zápas. Vieme však, čo by na nich mohlo platiť, chceme to využiť a postúpiť."

Tréner Jaroslav Kentoš má k dispozícii takmer kompletný káder, do zápasu nezasiahne dlhodobo zranený Vahan Bichakhchyan, otázne sú štarty Viktora Pečovského a Bensona Ananga

Dohrávku osemfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/19, ktorá má úvodný výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný rozhodca Boris Marhefka, na čiarach budú asistovať Peter Kováč a Matej Zemko. 

Osemfinálový duel Slovnaft Cupu: MŠK ŽILINA – ŠKF iCLINIC SEREĎ môžete sledovať NAŽIVO na FUTBALNET TV! 

Prečítané: 460x