
Kováčika od priameho kopu odhovárali: Sám som neveril, že to tam padlo
Trnava si piate finále Slovnaft Cupu po sebe nezahrá. Obhajcovi prvenstva vystavili stopku pred bránami semifinále futbalisti Podbrezovej. Spartaku nasúkali v priebehu 11 dní celkovo deväť gólov a pripísali si dve dominantné víťazstvá.
Červeno-čierni sa do záverečnej bitky o Slovenský pohár dostali v predchádzajúcich štyroch edíciách. Hneď v troch prípadoch napokon zdvihli vytúženú trofej nad hlavu. Miestenku do pohárovej Európy si tentoraz po štvrťfinálovej prehre 1:4 musia vybojovať iným spôsobom.
„Súper bol počas celého zápasu lepší. Skúsili sme hrať trochu kompaktnejšie a viac sa sústrediť na protiútoky, z čoho sa nám podarilo skórovať. V posledných dueloch však inkasujeme z každej šance súpera. Neviem, čo musíme spraviť, aby sa situácia zmenila. Teraz je hlavné, aby sme opäť neprehrali,“ smutne hodnotil brankár Žiga Frelih.
Španielsky kormidelník Antonio Muñoz neprežíva vydarený začiatok trnavského angažmánu. Zo šiestich súťažných stretnutí vyťažil iba jediné víťazstvo, dvakrát svojich zverencov priviedol k remíze a v troch prípadoch sa musel vyrovnať s prehrou.
„Vinník sa vždy hľadá v trénerovi, ale už pred začiatkom zimnej prípravy som povedal, že ho nehľadáme na pol roka. Nikto nečakal, že sa dostaneme do takejto situácie. Nespokojnosť je aj u samotných hráčov, nie je im to ľahostajné. Máme skúsený káder, ale málokto bol niekedy v takejto situácii. Všetko na nás padá,“ uviedol športový riaditeľ Martin Škrtel.
Podbrezovská rozprávka trvá
Horehronci vstúpili do druhej polovice súťažného kolotoča s fantastickou formou. Po piatich súbojoch sa môžu pýšiť stopercentnou bilanciou. Medzi elitnú štvoricu Slovnaft Cupu sa dostali po druhý raz z ostatných troch ročníkov. Spartaku sa zároveň revanšovali za vyradenie spred dvoch sezón.
„Ide o výsledok našej práce. Chalani majú ambíciu sa zlepšovať, čo je mimoriadne dôležité. Keby im chýbala, eufória by sa veľmi rýchlo skončila. Tentoraz oceňujem predovšetkým produkt, aký sme divákom ponúkli. Po dlhšom čase prišla konečne návšteva, akú si tento tím zaslúži,“ tešila podpora z tribún šéfa lavičky domácich Štefana Markulíka.
Autor
SLOVNAFT