SLOVNAFT CUP – Aké sú ciele tímov v 5. kole?

BRATISLAVA (SFZ) – V utorok a v stredu sú na programe zápasy 5. kola, spolu aj s jednou dohrávkou 4. kola, 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. 

V utorok o 13.00 h majú výkop tri stretnutia. Fanúšikovia sa môžu tešiť na meranie síl tímov z najvyššej súťaže. MFK Skalica privíta MFK Ružomberok a duel odvysiela Futbalnet.TV. „Skaličania nám určite nič nedarujú z toho dôvodu, že dvakrát sme s nimi vyhrali (oba zápasy skončili 2:0 – pozn.). Ich tím sa skonsolidoval, teraz začína zbierať body, takže si musíme dať veľký pozor,“ vravel pre klubový web Ružomberčanov tréner Peter Struhár. Jeho zverenci si doposiaľ zmerali sily a postúpili cez Liptovskú Teplú 2:0, Makov 2:0 a Devínsku Novú Ves 3:0. Skaličania postupne vyradili Prievidzu 4:0, Veľký Meder 3:0, Lipany 1:0.
Tímy najvyššej súťaže a II. ligy boli do tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu nasadené do 2. kola.

Na východe bude dnes priaznivcov lákať derby dvoch druholigistov FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov. „Humenné je nepríjemný súper, v lige bojuje o záchranu, keď je tretí odspodu. Vydáme zo seba všetko, čo je v našich silách. Budeme bojovať do konca. Humenné vie, akým spôsobom hráme, bude to ťažký duel. Bude to o bojovnosti a srdiečku, kto viac zo seba dá,“ vyhlásil pre facebookový profil Tatrana Prešov Dragan Andrič. Ten so spoluhráčmi vystavil stopku Medzevu po výsledku 2:1, Kechnecu 3:2 a Podbrezovej 1:0.
Humenčania si poradili so Zubrohlavou 3:1, Švošovom 2:0 a prekvapivo vyradili Dunajskú Stredu 2:1.

Do dnešného programu spadá aj súboj KFC Komárno – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zástupca II. ligy si v pohárovej ceste doposiaľ poradil s Trsticami 7:1, Veľkými Ludincami 6:1, Košicami 3:2.
Tím z najvyššej súťaže vystavil v tejto sezóne v Slovnaft Cupe stopku Dunajskej Lužnej po víťazstve 5:0, Inter Bratislava a Považskú Bystricu zdolal po jedenástkových rozstreloch (Inter 1:1 a 4:3 na 11 m, Považská Bystrica 2:2 a 8:7 a 11 m – pozn.).

Obhajca FC Spartak Trnava nastúpi na zápas tejto fázy Slovnaft Cupu dnes o 15.00 h a žreb mu prisúdil MFK Zemplín Michalovce. „Máme ligového súpera, čo je vždy náročné, ale budeme mať výhodu domáceho prostredia. Chceme sa v pohári dostať ďaleko, preto aj k tomuto zápasu pristúpime s maximálnym úsilím, aby sme figurovali v žrebe aj pre jarné kolá,“ povedal pre fcspartaktrnava.com tréner červeno-čiernych Michal Gašparík. Jeho zverenci v aktuálnom ročníku Slovnaft Cupu vyradili Boleráz (1:1 a 4:2 na 11 m), Trenčianske Stankovce (6:0) a Sereď (3:0). 
Michalovčania na ceste do 5. kola ešte neinkasovali a postupne prešli cez Krásnohorské Podhradie 1:0, Rožňavu 7:0 a Dubnicu nad Váhom 3:0.
„Chceme sa pobiť o postup do ďalšieho kola. Bude to ale veľmi ťažké, aj z hľadiska našej únavy. Len v nedeľu sme prišli zo Skalice a hneď sme v pondelok cestovali na západ Slovenska opäť. Ako hovorím, musíme sa s tým vysporiadať,“ uviedol pre Noviny Zemplína stopér Michaloviec Michal Jeřábek.

V stredu zabojujú o miestenku do jarného štvrťfinále, aj pred kamerami Futbalnet.TV, Šamorínčania proti Púchovu. Hráči z juhu Slovenska nevyhrali v lige už tri zápasy za sebou. „Čaká nás pohár, úplne iná súťaž, je to špeciálna motivácia. Niekde sa to musí zlomiť a veríme, že to príde práve v stredu,“ konštatoval pre stksamorin.sk kouč Michal Kuruc. Futbalisti ŠTK v doterajšej pohárovej ceste prešili cez Bánov 3:1, Nové Zámky 2:1 a nečakane si poradili aj so Žilinou 2:1. Púchovčania postupovali cez Tomášov 3:2, Galantu 6:0, Brezno 3:1.

Réžia Futbalnet.TV nebude zajtra chýbať aj na meraní síl Trenčanov s Myjavou. „Zápas musíme doma zvládnuť,“ vyhlásil pre klubový web brankár AS Trenčín Michal Kukučka. Trenčania sa do 5. kola prebojovali cez Hlohovec, ktorý vyradili rekordne 14:0, Belušu zdolali 4:0 a rovnaké víťazstvo zaznamenali nad Slavojom Trebišov. Myjavčania sa tešili zo skalpov Tovarníkov 3:0, Kalnej nad Hronom 1:0 a Dolného Kubína 4:1.

Ďalším stredajším stretnutím je TJ Jednota Bánová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Na futbalistoch Bánovej si vylámali zuby hráči Domaniže 3:3 a 5:3 na 11 m, Hornej Poruby 4:1, Prečína 1:0 a Častkoviec 2:1. Liptovský Mikuláš prešiel cez Čadcu 2:0, Bacúch 11:0 a FK Pohronie 1:0. „V Bánovej nemôžeme nič podceniť, lebo pohárové zápasy s mužstvami z nižších súťaží nie sú ľahké,“ povedal pre mfktatran.sk hráč Liptovského Mikuláša Tomáš Gerát.

V stredu je na programe aj jedna dohrávka 4. kola Slovnaft Cupu. MŠK Tesla Stropkov hostí ŠK Slovan Bratislava. Preto stretnutie 5. kola MFK Dukla Banská Bystrica s postupujúcim zo spomenutej dvojice je odložené.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-5-kolo-pozvanka

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum