SLOVNAFT CUP – Druholigisti privítajú v štvrťfinále kluby najvyššej súťaže

BRATISLAVA (SFZ) – Dnes (v utorok, 22. novembra) určil žreb dvojice štvrťfinále 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. 

Do tejto fázy najstaršej pohárovej súťaže sa prebojovali štyria zástupcovia najvyššej súťaže MFK Skalica, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, AS Trenčín a obhajca FC Spartak Trnava, ktorý bude aj hostiť budúcoročné finále. Medzi osmičku najlepších sa dostali aj traja druholigisti KFC Komárno, 1. FC Tatran Prešov a FC ŠTK 1914 Šamorín.

Posledného štvrťfinalistu spoznáme po dohrávke MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava.

Mužstvá z osudia ťahal zástupca Slovnaftu Tomáš Beseda – riaditeľ podnikového centra. „Verím, že žreb prinesie zaujímavé dvojice,“ zaprial si Beseda.

V štvrťfinále proti sebe KFC Komárno – FC Spartak Trnava, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica, 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín a Šamorínčania si zmerajú sily s jedným z dvojice MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava.

„Verím, že budú dobré podmienky, aj keď sa bude hrať vo februári. Verím, že na zápasy príde veľa ľudí,“ povedal Beseda na záver.

Oficiálny hrací deň je 28. február, hrá sa na jedno stretnutie, v prípade nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase bude nasledovať jedenástkový rozstrel. 

Úradný hrací čas zápasov v tejto fáze pohára je 14.00 h a to vzhľadom na podmienky viditeľnosti v danom ročnom období. Do úvahy sa pri určení času výkopu berie ohľad na viacero faktorov. Musí sa počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; pre poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel.

Do ročníka 2022/23 sa prihlásilo 255 mužstiev, čo je doterajší rekord v súťaži.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-druholigisti-privitaju-v-stvrtfinale-kluby-najvyssej-sutaze

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum