SLOVNAFT CUP – Kto ďalší si po Komárne vybojuje miestenku do 5. kola?

BRATISLAVA (SFZ) – Hlavná porcia zápasov 4. kola 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu je na programe dnes a zajtra (18. a 19. októbra).

Po tom, ako si v predohrávke vybojovali miestenku do osemfinále Komárňania po výhre na pôde Košíc 3:2, dnes o pozíciu medzi 16 najlepšími tímami tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu budú bojovať ďalšie kluby.

Kežmarok privíta hráčov Banskej Bystrice, Zlaté Moravce vycestujú na pôdu Považskej Bystrice, futbalisti Pohronia si zmerajú sily s Liptovským Mikulášom a stretnutie naživo odvysiela Futbalnet.TV. Kamery JOJ Šport sprostredkujú duel FK Humenné – FK DAC 1904 Dunajská Streda. „Nastúpime proti druholigovému súperovi, potrebné bude naše maximálne úsilie, nasadenie, tímový duch a ostrosť. Práve tá nám chýbala v posledných desiatich minútach v Zlatých Moravciach, čo nás výsledkovo veľmi zabolelo. Okrem straty bodov je pre nás negatívom z piatkového ligového duel aj skutočnosť, že sme nútene museli striedať Gavriča a Szánthóa, takže pravdepodobne nebudú k dispozícii na pohárový zápas. Gavrič má zlomenú ruku, Szánthó išiel dole pre problém s bedrovým kĺbom. Verím ale, že sme dostatočne silní a pripravení na to, aby sme stretnutie zvládli. Vracia sa Brunetti, dvakrát už naskočil Kružliak. Máme veľkú motiváciu ísť v pohári ďalej a treba pre to urobiť maximum,“ povedal pre klubový web tréner DAC Adrian Guľa.

V stredu si zmerajú sily Prešovčania s Podbrezovou a fanúšikovia si súboj z Ličartoviec, kde hráči Tatrana hrajú domáce zápasy, budú môcť naladiť aj na JOJ Šport. Podbrezovčania, nováčik najvyššej súťaže, a Prešovčania, nováčik II. ligy, patria doposiaľ k milým prekvapeniam. Železiari sú na 4. mieste, Prešovčania svoju súťaž vedú. „Naším cieľom v Slovnaft Cupe je ísť od zápasu k zápasu. Uvidíme, čo nám prvoligový súper dovolí. Chlapcov učím ísť do každého zápasu s víťazným cieľom, to bude platiť aj proti Podbrezovej,“ povedal lodivod Prešova pre facebookový účet klubu Marek Petruš.

Šamorínčania privítajú Žilinu. Oba kluby v uplynulom kole prehrali, hráči ŠTK nestačili na Dubnicu 0:2 a šošoni podľahli Banskej Bystrici 1:2. „Čaká nás pohárový zápas so Žilinou, ktorá je ešte efektívnejšia ako Dubnica, takže musíme eliminovať individuálne chyby a naopak našou hrou sa snažiť presadiť,” konštatoval pre stksamorin.sk kouč Michal Kuruc.

Aký cieľ majú Žilinčania? „Do Šamorína cestujeme s jasným cieľom, chceme to tam zvládnuť a postúpiť, hoci oproti predošlým pohárovým súperom to bude znova o level vyššie. O level vyšší musí byť aj náš výkon. Zmeny v zostave určite nastanú. Chceme, aby chalani, ktorí toho odohrali doteraz menej, dostali priestor. Benson Anang už je v plnom tréningu a potrebujeme ho dostať do zostavy. Veľmi dobre hral za B-tím Andrej Stojčevski počas víkendu, zmeny môžu nastať aj v strede poľa. Určite to bude impulz pre niektorých, aby sa zamysleli nad sebou a vecami, ktoré (ne)dávajú na trávnik a nebrali to automaticky. Pre tých menej vyťažených, aby prehovorili a vypýtali si stabilnejšie miesto v zostave,“ uviedol tréner Jaroslav Hynek pre klubový web. 

V ďalších dueloch Trenčín zabojuje o postup na pôde Trebišova, Bánová hostí Častkovce, Púchov cestuje do Brezna a Myjava nastúpi proti druholigovému kolegovi Dolnému Kubínu. Réžia Futbalnet.TV odvysiela súboj Devínskej Novej Vsi s Ružomberkom.

Ďalší hrací deň 4. kola je 25. október. Dubnica bude bojovať pred kamerami Futbalnet.TV o postup s Michalovcami a Lipany vyzvú Skalicu. O deň neskôr sa osádka Futbalnet.TV presunie do Serede, kam zavíta Spartak Trnava.

Kolo uzavrie duel Stropkov – Slovan Bratislava, ktorý sa bude hrať 9. novembra.

O dvojiciach 5. kola rozhodne žreb, ktorý sa uskutoční 27. októbra o 14.00 hod na pôde Slovenského futbalového zväzu a naživo ho odvysiela Futbalnet.TV.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-kto-dalsi-po-komarne-si-vybojuje-miestenku-do-5-kola

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum