SLOVNAFT CUP – Kto s kým si zmeria sily v semifinále?

BRATISLAVA (SFZ) – Dnes (v štvrtok, 2. marca) určil žreb dvojice semifinále 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Tie ešte nie sú kompletné, čaká sa na dohratie štvrťfinálových stretnutí. Trnavčania narazia na úspešnejšieho z dvojice 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčína (7. marca o 14.30 h) a slovanisti na postupujúceho zo stretnutia MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica (8. marca o 14.30 h).

„Verím, že to budú dobré semifinálové zápasy. Možno veľa fanúšikov si želá finále Spartak Trnava – Slovan Bratislava, tak uvidíme, ako to dopadne,“ zhodnotil žreb Martin Rudinský manažér mazív SEP spoločnosti Slovnaft.

Obhajca FC Spartak Trnava v utorkovom štvrťfinále vystavil stopku hráčom druholigového KFC Komárno. Spartakovci vyhrali 2:0, gólovo sa presadili Mikovič a Taiwo. „Terén bol náročný, nedalo sa na ňom hrať. Súper nás nepustil k našej hre, s čím sme aj počítali a možno až príliš sme sa mu prispôsobili. Postup sme vydreli, bol to ťažký zápas, o to viac si to ceníme,“ povedal po postupe tréner Spartaka Michal Gašparík. Práve Štadión Antona Malatinského v Trnave privíta v máji tohto roku finále Slovenského pohára a futbalisti Spartaka by radi opäť získali pohár pred svojimi fanúšikmi radi pohár obhájili.

Belasí postúpili medzi štyroch najlepších po poriadnej dráme. V riadnom hracom čase sa ich duel s účastníkom II. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín skončil nerozhodne 1:1. O postupujúcom rozhodol až jedenástkový rozstrel, ktorý slovanisti vyhrali 4:3. „Bol to zápas so šťastným koncom pre nás. Ešte pred výkopom som hovoril, že sú také pohárové duely, v ktorých síce ste v úlohe favorita, ktorá však nič nemusí znamenať. V nedeľu som sa bol na nich pozrieť, dnes podali diametrálne odlišný výkon, hrali proti Slovanu, s veľkou motiváciou. Máme náročný program, čaká nás doma Trnava a vonku Bazilej. Verím, že sa s tým vyrovnáme. Treba myslieť pozitívne. Som rád, že máme pohár za sebou, a koncentrujeme sa na ligu,“ povedal na tlačovej konferencii kouč Slovana Vladimír Weiss.

Semifinále sa hrá na dva zápasy. Hracie dni sú 15. marec a 5. apríl. V prípade, že po odohratí riadnej hracej doby odvetného stretnutia nebude známy postupujúci z dvojice do finále, tak sa duel predlžuje o 2×15 minút. Ak sa nerozhodne ani po predĺžení, o postupujúcom rozhodne jedenástkový rozstrel.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-kto-s-kym-si-zmeria-sily-v-semifinale

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum