SLOVNAFT CUP – Po dráme v odvete postup Slovana cez Skalicu do finále

SKALICA (SFZ) – Druhú finálovú miestenku v 54. ročníku Slovenského pohára – Slovnaft Cupu si doslova vybojoval ŠK Slovan Bratislava na úkor MFK Skalica. V prvom zápase semifinále zvíťazili slovanisti 2:1. V dnešnej odvete svietilo po riadnom hracom čase na výsledkovej tabuli skóre 3:2 pre Záhorákov a postupovú tajničku muselo rozlúštiť až predĺženie. V ňom sa v 93. minúte presadil Kankava, vyrovnal na 3:3, čo bolo v súčte oboch duelov 5:4 pre belasých a kvalifikovali sa do finále. To privíta 1. mája o 15.00 h trnavský Štadión Antona Malatinského. Prvým finalistom je FC Spartak Trnava, ktorý je obhajcom pohára.

Prvé dve šance na otvorenie skóre v dnešnom meraní síl mali belasí. V 6. min brankár Skalice Šemrinec vychytal z bezprostrednej blízkosti Greena, ktorý chcel poslať loptu popod neho. V 9. min zblokoval Čakvetadzeho zakončenie Rudzan na roh.

V 14. min poriadne slovanistom podkúril Morong. Ten vystihol spätnú prihrávku od Kankavu a išiel sám na bránku. Chovana sa snažil obstreliť, gólman hostí vytiahol skvelý zákrok a ľavou rukou vytlačil loptu na roh.

V 22. min chýbalo Skaličanom k presnému zásahu niekoľko centimetrov. Hollý poslal loptu po zemi na zadnú žrď, kde dobiehal Haša. Ten ju však nestihol usmerniť za bránkovú čiaru.

V 33. min si už fanúšikovia na skalických tribúnach zakričali gól. Domáci mali po faule Križana na Vlaska výhodu priameho kopu z hranice šestnástky. Zahral ho faulovaný Vlasko, ktorý technickou strelou obstrelil múr a brankár Chovan na strelu nedokázal zareagovať – 1:0.

V závere prvého polčasu sa dostali hosťujúci futbalisti do dvoch dobrých príležitostí. Najskôr v 42. min vyrazil Šemrinec strelu Lovata vedľa žrde, o dve minúty neskôr vyboxoval brankár Záhorákov zakončenie Čakvetadzeho.

V 58. min hostia vyrovnali na 1:1. Loptu poslal do siete hlavičkou Green, ktorý si nabehol na presný center Lovata.

V 75. min vysunul Kucka Pauscheka. Ten adresoval loptu centrom do stredu šestnástky, kde si nabiehal Green a opäť hlavičkou upravil skóre na 2:1 pre svoj tím.

O štyri minúty zahrávala Skalica roh, lopta sa poodrážala k Hašovi, ktorý vyrovnal na 2:2.

V nadstavenom čase poslal loptu do siete a stretnutie do predĺženia Haša, ktorý stanovil skóre po 90. minútach na 3:2.

V predĺžení sa presadil stredopoliar Slovana Kankava. Ten si do veľkého vápna nabehol z druhej vlny, tečovanú prihrávku od Čavriča poslal z prvej do siete – 3:3. Remíza stačila hosťom na postup. Ten sa stal realitou po predĺžení 2×15 min, keďže domáci už ďalší presný zásah nepridali.

HLASY PO ZÁPASE (JOJ Šport)
BORIS KITKA (asistent trénera ŠK Slovan Bratislava): „Nemôžeme byť spokojní. Prvých 15 minút bolo v poriadku, mali sme dve veľké šance. Zápas bol z našej strany nestabilný, keď sme už stav otočili z 0:1, mali sme duel v pohode dohrať. Mali sme k dispozícii dve štandardné situácie, ktoré sme nezvládli a zbytočne sme si to skomplikovali. Myslím si, že už máme dosť skúseností na to, aby sme si takéto stretnutie v 90. minúte ustrážili. Domáci sa snažili premeniť každú možnosť, ktorú mali. Bojovali o finále. Nám možno taká tá vášeň, srdce a bojovnosť v niektorých miestach chýbali. Predĺženie sme si už ustrážili, ale z našej strany to bol rozháraný výkon.“

PAVOL MAJERNÍK (MFK Skalica): „Po prvom polčase sme začali veriť, že by sa nám to mohlo podariť. Hrali sme až do konca, čo sa nám vyplatilo, trošku sme to zdramatizovali. Škoda gólu v predĺžení, prišiel veľmi skoro. Aj tak chalanom patrí veľká vďaka za dnešný zápas.“