SLOVNAFT CUP – Program odštartuje dohrávka, kde a kedy sa bude hrať?

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalové tímy začínajú s prípravným obdobím pred druhou časťou sezóny 2022/23. Počas jari sa môžu fanúšikovia tešiť aj ďalšiu porciu zápasov najstaršej pohárovej súťaže Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, ktorá píše svoju 54. kapitolu. Súboje odštartujú v novom kalendárnom roku už v sobotu 4. februára, keď si v dohrávke 5. kola zmerajú sily MFK Dukla Banská Bystrica a ŠK Slovan Bratislava. Duel sa odohrá na umelej tráve v banskobystrickej mestskej časti Radvaň.

„Návrh, aby sa stretnutie hralo v Radvani, podali predstavitelia domáceho MFK Dukla Banská Bystrica, s čím zástupcovia ŠK Slovan Bratislava súhlasili. Vzájomnú dohodu klubov následne schválila v Informačnom systéme slovenského futbalu aj športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu. Výkop zápasu si kluby dohodli na 13.00 h,“ ozrejmil vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik.

Postupujúci doplní už sedem známych štvrťfinalistov a v ďalšej fáze Slovnaft Cupu si zmeria sily s FC ŠTK 1914 Šamorín. Ďalšie dvojice sú KFC Komárno – FC Spartak Trnava, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica a 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín. Hrací deň štvrťfinále je 28. február s výkopom o 14.00 h a to z dôvodu viditeľnosti v danom ročnom období. Do úvahy sa pri určení času výkopu berie ohľad aj na viacero ďalších faktorov. Musí sa počítať s hodinovou rezervou pre rôzne okolnosti – čakacia doba na súpera (20 resp. 40 minút – pozn.); vážne zranenie hráča s dlhým ošetrením; poveternostné podmienky – prietrž mračien, vynútená úprava hracej plochy a v neposlednom rade sa musí počítať aj s časom na prípadný jedenástkový rozstrel. 

V týchto kolách Slovnaft Cupu sa pri nerozhodnom výsledku, po odohratí riadnej hracej doby, nepredlžuje, ale hneď sa kopú jedenástky.

Finále Slovenského pohára sa bude hrať v máji v Trnave na Štadióne Antona Malatinského. Trnavčania sú obhajcom, v ostatnom finále zdolali na Národnom futbalovom štadióne Slovan Bratislava 2:1 pp.

Program štvrťfinále

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-program-odstartuje-dohravka-kde-a-kedy-sa-bude-hrat

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum