SLOVNAFT CUP – Rekordný Trenčín, všetci zástupcovia dvoch najvyšších súťaží do 3. kola

BRATISLAVA (SFZ) – Na tri zápasy bolo zvedavých viac ako 1000 fanúšikovi, štyri stretnutia skončili až po jedenástkovom rozstrele, zrodila sa rekordná výhra a doposiaľ padlo 251 gólov. To je 2. kolo Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2022/23 v kocke, v ktorom ostáva už len jeden otáznik. Ten rozlúštia 24. septembra hráči Branču, ktorí privítajú Slovan Bratislava.

V 2. kole pohára zatiaľ poznáme výsledky 63 zo 64 zápasov. Do histórie sa zapísali hráči AS Trenčín, ktorí triumfovali v Hlohovci 14:0, čo je doposiaľ najvyššia výhra v Slovnaft Cupe. O presné zásahy Trenčanov sa postaralo desať futbalistov – hetrik strelil Filip Bainovič, dvakrát sa do listiny strelcov zapísali Witan Sulaeman a Adewale Oladoye a raz sa z gólu tešili Samuel Kozlovský, Kelvin Spencer Pires, Samuel Lavrinčík, Rash Rahim Ibrahim, Matúš Kmeť, Adam Gaži a Artur Gajdoš. „V tomto zápase bolo veľmi dôležité zvíťaziť a ukázať charakter. Rešpektovali sme silu súpera a nič sme nepodcenili. Celých 90 minút sme boli koncentrovaní a to je v takýchto dueloch veľmi dôležité,“ povedal po zápase pre ASTV autor troch gólov Bainovič.

Hrobárovi z lopaty priam unikli futbalisti obhajcu FC Spartak Trnava. Tí v Boleráze prehrávali 0:1 a postup do 3. kola si vykopali až v jedenástkovej lotérii. „Takto to vyzerá, keď chcete dať šancu širšiemu kádru hráčov, ktorí menej hrávajú. Na druhej strane, kedy majú nastúpiť, ak nie v takomto dueli? Inkasovali sme gól, potom sme sa trápili, ihrisko bolo hrboľaté, ale to je jedno, pretože v takomto súboji sa kvalita musí ukázať a neukázala sa. Nestačí si posúvať 90 minút loptu, treba spraviť niečo navyše a to sme nespravili. Aspoň sme šťastlivo postúpili. Od súpera sme čakali, že bude hrať v hlbokom bloku. Prekvapili ma však moji hráči. Toto nebolo o zlom prístupe, ten bol v poriadku. Toto je o kvalite hráčov, vyzeralo to katastrofálne,“ uviedol pre fcspartaktrnava.com tréner Michal Gašparík. Stretnutie sa hralo pred kulisou 1100 fanúšikov, čo je doposiaľ najvyššia návšteva tohto kola. Viac ako tisíc ľudí si našlo cestu aj na duely OŠK RENOP Liptovská Teplá – MFK Ružomberok (0:2, 1045 divákov) a FC Baník Prievidza – MFK Skalica (0:4, 1008 divákov).

Všetky tímy z dvoch najvyšších súťaží sa prebojovali do 3. kola, to je na programe 14. septembra. Jediný otáznik, ktorý nebude rozlúštený v oficiálny hrací deň ďalšej fázy Slovenského pohára je, kto sa stane posledným postupujúcim z 2. kola. Duel OFK Branč – ŠK Slovan Bratislava sa bude hrať 24. septembra.

Výsledky 2. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu nájdete TU

Zostrihy z vysielaných zápasov 2. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu

FC Baník Prievidza – MFK Skalica 0:4

FK FILJO Ladomerská Vieska – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:4

FC Slovan Hlohovec – AS Trenčín 0:14

TJ Slavoj Boleráz – FC Spartak Trnava 1:1, 2:4 na 11 m

Program 3. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-rekordny-trencin-vsetci-zastupcovia-dvoch-najvyssich-sutazi-do-3-kola

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum