SLOVNAFT CUP – Slovanisti do odvety s tesným náskokom

BRATISLAVA (SFZ) – Po prvom semifinálovom stretnutí medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Skalica majú bližšie k miestenke vo finále 54. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, do ktorého sa už prebojovali hráči FC Spartak Trnava, belasí. Tí si dnes poradili so Záhorákmi 2:1, odveta je na programe 19. apríla.

V 11. min pohrozili belasí – Čakvetadze rozohral priamy kop, lopta prepadla až k Abubakarimu, ktorý ju poslal z hranice päťky nad brvno.

O dve minúty neskôr sa opäť dostali do gólovej šance slovanisti. De Marco zo strany centroval do šestnástky, hlavičkové zakončenie predviedol Lichý. Lopta smerovala len do stredu bránky, kde bol pripravený gólman Skalice Šemrinec.

V 19. min platilo do tretice všetko dobré. Slovanisti si vypracovali tretiu veľkú šancu – lopta sa po osi Lichý – Čakvetadze – De Marco – Zmrhal dostala k Abubakarimu, ten ju usmernil do siete – 1:0.

V 28. min potiahol Čakvetadze, po narážačke so Zmrhalom, akciu až do šestnástky. Rozhodol sa vystreliť, jeho pokus smeroval mimo troch žrdí.

V 30. min opäť podkúrili futbalisti Slovana. Čakvetadze, ktorý bol pri chuti, poslal jemný oblúčik za obranu Skalice. Zmrhal loptu spracoval, spätnou prihrávkou do stredu šestnástky našiel dobiehajúceho Čakvetadzeho. Ten z prvej zakončil tesne nad brvno.

V 39. min poslal Vlasko loptu dlhým nákopom do veľkého vápna. Obrana belasých na ňu nereagovala, na zadnej žrdi sa ocitol osamotený Morong, ktorý ju poslal za Chovana – 1:1, čím stanovil prvopolčasový výsledok.

V 70. min prišlo prvé vzrušenie v druhom dejstve. Weiss zahral rohový kop na zadnú žrď, kde bol Zmrhal. Ten loptu adresoval len tesne vedľa žrde.

Slovanisti pohrozili aj v 82. min, Zmrhal našiel v šestnástke Pauschekaktorý však zakončil do stredu bránky. Loptu v rukaviciach skryl Šemrinec.

V 87. min ukázal rozhodca Marhefka po zákroku Hurtada na Weissa na pokutový kop. Situáciu odobril aj systém VAR. Loptu si na biely bod postavil faulovaný Weiss, ktorý ju v 90. min bez problémov premenil a stanovil výsledok duelu na 2:1.

Výkop odvety je na programe budúcu stredu 19. apríla o 17.00 h a naživo ju odvysiela JOJ Šport.

Finále privíta Štadión Antona Malatinského 1. mája so začiatkom o 15.00 h.

HLASY PO ZÁPASE (JOJ Šport)

VLADIMÍR WEISS (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Chlapcov som upozorňoval na to, že Skalica vie hrať futbal, že nič nedá zadarmo a to sa aj potvrdilo. Za stavu 1:0 musíme dať druhý gól a kontrolovať si pohárový zápas, keďže sa hrá na dve stretnutia. Inkasovali sme zase z ničoho. Keď som už raz hovoril, že sme inkasovali z Vajnorskej, teraz to bolo z Bajkalskej. Ku koncu sa už kvalita pretavila, dali sme gól, aj keď z penalty. Opakuje sa to, čo som už povedal, že, bohužiaľ, niektorí hráči sú tu do počtu. Dáte im šancu a nie je rozdiel medzi hráčom Skalice alebo Liptovského Mikuláša a niektorým naším futbalistom z lavičky. Musíme na tom popracovať. Do odvety pôjdeme s tým najsilnejším, čo budeme mať.“

PAVOL MAJERNÍK (tréner MFK Skalica): „Začali sme s rešpektom a bojazlivo. Slovan na nás vyrukoval, my sme zle dostupovali hráčov, nefungovala nám defenzíva, prichádzalo veľmi veľa centrov zo strán. Po jednom padol aj úvodný gól. Myslím si, že potom Slovan cúvol dozadu, my sme začali hrať, dali sme gól, ktorý nám veľmi pomohol. Zápas bol fyzicky náročný, škoda toho záveru…“

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-slovanisti-do-odvety-s-tesnym-naskokom

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum