SLOVNAFT CUP – Štvrtým semifinalistom Slovan alebo Podbrezová?

BRATISLAVA (SFZ) – Kvarteto semifinalistov aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu skompletizuje víťaz dnešného štvrťfinálového duelu ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová (13.3). Účasť medzi najlepšou štvorkou si vybojovali tiež FK Lipany, FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok.

Bratislavčania na domácej scéne počas jari nestratili ani bod, zvládli domáce derby s Trnavou, v ostatnom ligovom dueli zvíťazili v Ružomberku a so šestnásťbodovým náskokom sú na čele ligovej tabuľky. Na výsledky budú chcieť nadviazať aj v pohárovej súťaži, kde si zmerajú sily s Podbrezovou.

Železiari si vybojovali účasť v skupine o titul, patrí im piata priečka ligovej tabuľky. Po výhre nad Michalovcami (2:1) ich bodovo pribrzdili dve bezgólové remízy v Košiciach a s Dunajskou Stredou, v ostatných dvoch dueloch podľahli na ihriskách súperov v Ružomberku a v Žiline.

Slovan prešiel na ceste do štvrťfinále cez štyroch súperov so skóre 14:1, jediný gól inkasovali zverenci trénera Weissa st. v 3. kole pri výhre 3:1 nad Sereďou, v osemfinále si poradili na domácom ihrisku s MŠK Žilina po výsledku 1:0. Podbrezová nastrieľala v doterajších štyroch dueloch až 28 gólov, výrazné gólové nádielky uštedrili jej hráči v 2. kole Tatranu Čierny Balog (12:0) a v 4. kole Trebišovu (9:0). V osemfinále zvíťazili na pôde FC ViOn Zlaté Mravce 3:1 a na úspešné ťaženie sa pokúsia nadviazať aj dnes večer na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Pri pohľade na vzájomné duely štvrťfinaistov má v aktuálnej sezóne navrch bratislavský Slovan. V 6. kole siahali hostia ešte tri minúty pred koncom na víťazstvo, keď po góle Mareka Kristiána Bartoša sa ujali na Slovane vedenia 2:1, no v 90. min inkasovali dvakrát a po góloch Kashiu a Barseghyana schádzali z ihriska smutní po prehre 2:3. V domácej odvete to bola potom v zápase 21. kola jasná záležitosť hostí, belasí deklasovali Podbrezovú výsledkom 6:0 po dvoch góloch Čavriča, po jednom pridali Blackman, Barseghyan, Strelec, do vlastnej siete namieril domáci Peter Kováčik.

Štvrtý štvrťfinálový zápas aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová (13.3.), s výkopom o 20:30h rozhoduje Martin Dohál, na čiarach mu budú asistovať Milan Štrbo a Matej Zemko.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-stvrtym-semifinalistom-slovan-alebo-podbrezova

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum