SLOVNAFT CUP – Trnavčania o krok bližšie v finále

TRENČÍN (SFZ) – Obhajca Slovenského pohára – Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava je po úvodnom zápase semifinále bližšie k finálovým bránam. Červeno-čierni v stredu vyhrali na pôde Trenčína 2:1, keď víťazný gól strelil v nadstavenom čase Ofori.

Skóre stretnutia otvoril v 55. min domáci Hollýo dvadsať minút neskôr vyrovnal ďalší reprezentant Slovenska do 20 rokov Kóša. Obaja sa nachádzajú v menoslove trénera Alberta Rusnáka na marcové prípravné zápasy na Malte, kde nastúpia proti výberu do 21 rokov. „Pred zápasom sme sa nepodpichovali (úsmev), ale blahoželám mu ku gólu, verím, že mu to bude padať aj ďalej,“ povedal autor zásahu na 1:1 Sebastián Kóša na adresu trenčianskeho strelca.

Rozhodujúci okamih prvého semifinále prišiel v nadstavenom časeTwardzik zahrával rohový kop, lopta sa odrazila k Oforimu, ktorý z hranice šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, a loptu zastavila až sieť. 

„Odohrali sme dobré stretnutie proti kvalitnému súperovi. Bol to prvý duel semifinále a nik nechcel urobiť chybu. Je za nami prvý polčas dvojzápasu, do odvety sme chceli mať lepší výsledok,“ povedal po zápase pre JOJ Šport tréner domácich Marián Zimen. Trenčania dostali vôbec prvé góly v 54. ročníka Slovnaft Cupu. „Treba akceptovať a rešpektovať silu súpera. V odvete budeme musieť skórovať, aby sme mohli pomýšľať na postup,“ konštatoval Zimen.

Trnavčania v tomto ročníku ešte s Trenčínom v súťažnom zápase neprehrali. Okrem stredajšieho pohárového triumfu vyhrali aj dvakrát v lige 2:0 a 3:2. „Keby sme nedostali gól, tak myslím si, že nevyhráme. Veľmi nám záleží na tom, aby sme hrali finále doma a to zväzovalo hráčov, neboli na ihrisku uvoľnení. Futbal sme začali hrať až potom, keď sme inkasovali. Striedaniami sme sa snažili ešte vystupňovať tempo a nakoniec sme mali šťastie, že sme v posledných sekundách rozhodli. Pred odvetou ešte nie je nič jasné, je to však v našich rukách,“ uviedol kouč Trnavy Michal Gašparík.

Spartakovci mali pod hradom Matúša Čáka od priaznivcov výraznú podporu, ktorí ich za víťazstvom hnali celý duel. „Samozrejme, aj táto podpora zohrala veľkú úlohu pri víťaznom konci, zaplnili celý sektor. Klobúk dolu pred našimi fanúšikmi. Som rád, že sme sa im odvďačili víťazstvom,“ povedal pre futbalsfz.sk Kóša na adresu trnavských priaznivcov.

Postupujúci z tejto dvojice bude známy až po odvetnom stretnutí. Futbalová verejnosť však už pozná dátum a dejisko finále. Privíta ho 1. mája Štadión Antona Malatinského v Trnave. 

Termín odvety semifinále FC Spartak Trnava – AS Trenčín a dátumy stretnutí medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Skalica určí riadiaci orgán súťaže.

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-trnavcania-o-krok-blizsie-v-finale

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum