SLOVNAFT CUP – V 5. kole aj Ružomberok so Slovanom, Michev: Veľa zápasov bude pútať pozornosť

BRATISLAVA (SFZ) – V sídle Slovenského futbalového zväzu sme dnes (štvrtok 2. decembra) spoznali dvojice 5. kola 53. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu a aj semifinálové dvojice Slovenského pohára žien. Kto si s kým zmeria sily, určil žreb. Ženy mala pod palcom niekdajšia reprezentantka Slovenska Lucia Haršanyová a mužov finančný riaditeľ Slovnaftu Plamen Michev.

Najskôr sa rozhodovalo o osude ženských družstiev prvoligových MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, FC Petržalka a druholigového FC Košice, ktoré sa prebojovali medzi štyri najlepšie. Žreb rozhodol, že o miestenku vo finále si zmerajú sily MŠK Žilina – FC Košice a FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava. „Teším sa na bratislavské derby, ale držím palce všetkým tímom. Dvojice sú zaujímavé, ale do finále favorizujem Žilinu a Slovan,“ povedala Lucia Haršanyová. Semifinále sa odohrá na dve stretnutia systémom doma – vonku. Maximálny počet striedaní v stretnutí je päť hráčok. Duely sú na programe 16. marca a odvety 6. apríla.

Potom nasledoval žreb osemfinále Slovnaft Cupu. Do 5. kola si vybojovalo postup 16 mužstiev, postupujúci zo 4. kola – sedem fortunaligistov ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, MFK Ružomberok, MŠK Žilina, AS Trenčín, FK Senica, FK Pohronie; päť druholigistov KFC Komárno, MFK Skalica, FK Humenné, FC Košice, FC ŠTK 1914 Šamorín; jeden treťoligista MFK Vranov nad Topľou a piatoligová ŠK Sásová. Dva zápasy 4. kola MŠK Spišské Podhradie – FC ViOn Zlaté Moravce, MŠK Tesla Stropkov – MŠK Púchov sú odložené na neurčito, ale je potrebné a nutné dohrať ich do 17.2. 2022.

Zástupca Slovnaftu Plamen Michev dal dokopy tieto dvojice: FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Skalica, MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, MFK Vranov nad Topľou – FK Pohronie, FC Košice – FC Spartak Trnava, AS Trenčín – FK Humenné, ŠK Sásová – FK Senica, MŠK Žilina – KFC Komárno a MŠK Spišské Podhradie/FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Tesla Stropkov/MŠK Púchov. „Proti sebe nastúpia Košice s Trnavou a Žilina s Komárnom. Dobrý duel môže byť aj medzi Trenčínom s Humenným. Narazia na seba aj líder prvej ligy Slovan s Ružomberkom, ktorý predviedol skvelý výkon cez víkend (MFK Ružomberok vyhral v Trnave 3:0 – pozn.) Veľa zápasov bude pútať pozornosť a verím, že budú robiť radosť aj divákom. Je to zaujímavý žreb, dvojice nám majú na ihrisku čo ukázať a budú to veľmi zaujímavé stretnutia. Môžu sa zrodiť aj prekvapenia. Všetkým prajem veľa šťastia,“ uviedol Michev.

Hrať sa bude jednokolovo, bez územného rozdelenia a nasadenia. V prípade vzájomného stretnutia medzi futbalovými klubmi s rozdielom dvoch súťaží, sa stretnutie odohrá na ihrisku mužstva z nižšej súťaže. Zápasy sú na programe v marci budúceho roka.

Známe dvojice 5. kola

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-v-5-kole-aj-ruzomberok-so-slovanom-michev-vela-zapasov-bude-putat-pozornost

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum