SLOVNAFT CUP – V prvom semifinále Ružomberok vyhral v Lipanoch vysoko 5:0

LIPANY (TASR) – Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v utorok v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu na pôde Lipian vysoko 5:0. Účastník najvyššej súťaže sa na ihrisku treťoligistu postaral o najvyššie semifinálové víťazstvo v SP v 21. storočí.

Domáci sa výrazne oslabili už v šiestej minúte, keď dostal červenú kartu brankár Peter Bartoš. Vylúčený bol za tvrdý zákrok na unikajúceho Štefana Gereca, ktorý strelil neskôr štyri góly za sebou. O prvý sa postaral v 15. minúte Jan Hladík.

„Ruža“ si tak vytvorila veľmi pohodlný náskok do domácej odvety, ktorá je na programe 16. apríla. Jej súper bude v tomto zápase bez Bartoša, ktorý mal veľkú zásluhu na štvrťfinálovom víťazstve nad Skalicou (5:3 v rozstrele z 11 m po remíze 0:0 v riadnom hracom čase). 

ŠK ODEVA LIPANY – MFK RUŽOMBEROK 0:5 (0:4)

Góly: 25., 27., 45. a 56. Gerec, 15. Hladík. ČK: 6. Bartoš (Lipany)
ŽK: Micherda – Chobot.
R: Dohál – Vitko, Zemko, 2135 divákov 

HLASY PO ZÁPASE (JOJ Šport):

Štefan Mihalík, tréner Lipian: „Pre nás sa zápas skončil v šiestej minúte. Stratili sme hráča na kľúčovom poste, ktorý nám v podstate vychytal semifinále. Ružomberok potom ukázal svoju kvalitu, vytvoril si dostatočný náskok a v druhom polčase si ho už len udržiaval. Je mi trocha ľúto našich divákov, očakávali sme, že potrápime súpera viac.“

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Myslím, že sme to zvládli výborne, nič iné asi povedať nemôžem. Chalani boli dobre nastavení a dobre k tomu pristúpili. Pomohlo nám aj vylúčenie a naša hra po ňom. Hovoril som hráčom, že nie sme tím, ktorý si môže dovoliť niekoho podceniť a brať na ľahkú váhu.“

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-v-prvom-semifinale-ruzomberok-vyhral-v-lipanoch-vysoko-50

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum