SLOVNAFT CUP – Žilinčania cestujú v 3. kole na Spiš, Podbrezovčania pod Tatry. Zápasy odvysiela Futbalnet.TV

BRATISLAVA (SFZ) – Aktuálny 54. ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu pokračuje 3. kolom. Včera ho odštartoval zápas FK Kechnec – 1. FC Tatran Prešov (2:3), dnes pokračuje pohár porciou 21 stretnutí a desať duelov je na programe v druhej polovici septembra.

Z porcie stredajších meraní síl si fanúšikovia môžu pozrieť dve naživo. Od 16.00 Futbalnet.TV odvysiela súboj FK Spišská Nová Ves – MŠK Žilina.

„Liga a pohár sú dve rozdielne súťaže. Samozrejme, lepšie sa regeneruje a pripravuje na ďalší zápas po výhre. Všetci v klube sa na Žilinu tešíme. Verím, že nás príde povzbudiť čo najviac ľudí. Každý hráč, ktorý dostane šancu, odovzdá na ihrisku všetko. Budeme bojovať a pokúsime sa súpera potrápiť,“ povedal pred výkopom pre klubový profil na Facebooku tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Ondáš.

„Spišská má aktuálne formu a je na horných poschodiach tabuľky. Určite si verí. Verím však, že ihrisko bude dobré. A keď to tak bude, nám nebráni nič k tomu, aby sme makali a predviedli výkon hodný ligistu. My sme favoriti a je potreba to ukázať na ihrisku, aby sme išli ďalej v pohárovej súťaži. Verím, že opäť zažijeme fair-play prostredie ako v Príbelciach a domov budeme odchádzať spokojní,“ uviedol pre mskzilina.sk tréner šošonov Jaroslav Hynek.

Od 18.00 h sprostredkujú kamery Futbalnet.TV stretnutie FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová. „Sme radi, že ďalšie kolo Slovnaft Cupu odohráme v Poprade, nakoľko hracia plocha je vo výbornom stave. Hlavne v ofenzívnej fáze chceme ukázať dobrú súčinnosť v rámci principiálnych riešení, nakoľko sa tomu v procese intenzívne venujeme. Chceme určite postúpiť do ďalšieho kola a dobre sa pripraviť na Trenčín,“ vravel pre klubový web asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

Dnes o postup do 4. kola zabojujú aj ďalší zástupcovia najvyššej súťaže. Michalovčania sa predstavia v Rožňave, hráči Zlatých Moraviec cestujú do Dunajskej Lužnej, kde si zmerajú sily s futbalistami Interu Bratislava. FK Beluša hostí AS Trenčín, Kalinovo privíta Dunajskostredčanov, Liptovskomikulášania naberú smer Bacúch a Makov si zmeria sily s Ružomberkom.

Obhajca pohára FC Spartak Trnava sa v rámci 3. kola predstaví v Trenčianskych Stankovciach. Duel je na programe 28. septembra a odvysiela ho JOJ Šport.

Na zdolaného minulosezónneho finalistu Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava čaká 24. septembra zápas 2. kola v Branči. Postupujúci z tejto dvojice narazí o štyri dni neskôr na hráčov TJ Družstevník Malá Mača.

Výsledky zápasov aktuálneho ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu nájdete TU!

Zdroj: https://futbalsfz.sk/slovnaft-cup-zilincania-cestuju-v-3-kole-na-spis-podbrezovcania-pod-tatry-zapasy-odvysiela-futbalnettv

Autor

STANISLAV OLŠOVSKÝ

Dátum